0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Volkan Ekiz – Kayıtlar

  1. Kayıt

Netflix dizisi izlerken iyi aslında bu distopik zamanlar ve alemler ancak kişinin kendisinin yapımda ve yayında emeğinin geçmesi hiç hoş değil! Biz bir dünya insan birkaç aydır pandemik bir senaryonun aktörleri haline geldik ve kumandayı bulamadığımız için bir türlü kanalı değiştiremiyoruz. Bu süreçte özellikte tecrübeli aktörlerimiz en iyi oyuncu ödülünü alarak jübile yapmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Liseliler bilmez diyen dedeleri pistten bir türlü alamıyoruz!!!

Peki biz ne yapıyoruz? Allahtan Steve Jobs reis akıllı telefonu hayatımıza soktu da bedenimizi çıkaramadığımız evlerden suretlerimizi sesimizi ruhumuzu dışarı çıkarabilir haldeyiz. Canlı yayınlar, çoklu görüntülü konuşmalar facetimelar havada uçuşuyor. Yazın bikini giymek için inceden diyete başlayan kızlarımız yasta, kışın şu yağlanan göbekleri artık inceden eritmeye başlayalım diyen delikanlılar yasta… E Çelik de yasta! (Öyledir sanırım) Ben de yastayım gerçi. Adım sayar mobil uygulamamız tam başını kaldırmış, kullanıcı sayımız tam coşmaya başlamıştı ki o melun virüs millete adım atmayı yasaklattı. Neyse önümüzdeki uygulamalara bakacağız.

Evde kapanıp kalmak hepimizin hayatını çok etkiledi. Misal ben kendimi emekli amca gibi hissediyorum. Daha doğrusu benim hissedesim yok da hanım çok ısrarlı. Siz hiç koltukta otururken kalk şuraya geç diye temizlik bahanesiyle yerinizden kaldırıldınız mı? Ben kaldırıldım ve hala olayın şokunu atlatamıyorum, çünkü bu sahne 3. Sınıf dizilerde emekli humouru yapılırken en sık kullanılan klişedir ve bunu ekranda izlemek yerine hayatına tatbik etmek hiç havalı değil. Bu korona işi boşanmaları patlatır, atın fava bekleyin. Unutmadan bir de corona bebekleri diye bir nesil ortaya çıkar bu sürecin sonunda. Adım Sayar’dan kaybettiğimizi hamilelik uygulamasından çıkarırız artık…

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz