Sığırlığın Farkında Olmak Adına Özbilinç

0
96

Efendim, havuz medyasına göz gezdirdiğinizde kahramanı sığırlar olan mutlaka birkaç olaya denk gelirsiniz. Meselâ kiloları yüzünden ülkesinde kumar oynama problemi yaşayan sığırın Singapur’da bunu yapmasının haberi… Bu sığır, beyaz leblebi ve rakıdan aldığı ilhamla ne de güzel rulet çeviriyor. Havuz medyasına baktığımızda ise bu sığırın yardım cemiyetleri menfaatine rulet oynadığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bunu bize öğretmeleri takdire şayan bir durum… Şahsen yıllardır bu sığırları takdir etmişimdir. Havuz medyası dediğiniz de zaten bu şekilde tarafsız ve tamamen doğal olmalıdır.

“Sığırlar Nasıl Yaşıyor?” kitabının yazarı Mültezim Otuzdokuzoğlu’na göre birçok ünlü sığır cinsi hislerini ayakkabı kutularına koydukları paralarla karşılarındaki bürokratlara anlatıyorlar. Meselâ sığır cinsinin müteahhit olanı bir külçe altını, kadife bir kese içinde belediye başkanının en yakın adamına takdim ediyor. Bu ne güzel bir davranış biçimidir. Nezakete bakar mısınız?

Mültezim Otuzdokuzoğlu Bey sığır tekstili işinin birçok kişiye ekmek kapısı açtığını söylüyor. Her gün metrelerce kumaş gemiciklerle limanlara yanaşıyor, moda desinatörleri büyük baş sığırlara elbiselik kumaş almak için birbirlerini eziyor. Bunların kaçak kumaş olduğu da konuşuluyor. Artık babal boyunlarına…

Yazının devamı Ayarsız dergisinde

Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin