0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

“Bizim Çocuklar”ın Medya ile İmtihanı

Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde hareketli geçen günlerden biriydi, Show TV’nin ünlü “anchorman”i Reha Muhtar’ın, akşam haberlerine; “Karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı” diye başlaması kesindi. O “karşıt görüşlü” öğrencilerden “karşı taraf”ta olanların birçoğu üniversite eylemlerinde biraz piştikten sonra “fırınlanmak” üzere terör örgütünün kamplarına gönderiliyorlardı. Bir kısmı Kandil’de aldıkları eğitimin ardından PKK’nın şehir eylemlerinde boy gösteriyor, bir kısmı da DHKP-C’nin Batı’dan aldığı ihalelerin tetikçisi olarak yine aynı TV’lerin haberlerine konu oluyordu. Bu döngü Türk medyasında(!) yıllardır hep böyle sürüp gider.

“Karşı taraf”ın cephesi oldukça geniş, safları sıktı. Meselâ Dekan’ın,Danimarka’da bir kilisede, “Türk topraklarında Bizans İmparatorluğu’nun yeniden canlanması” için yapılan yeminde çekilmiş görüntülerinin bir kısım TV’lerde yayınlanması da aynı günlere denk gelmişti. Muhtemelen Dekan da “karşı taraf”tandı ve öğrenciliği de “karşı taraf”ta geçmişti. Zaten “karşı taraf”a verdiği destekten bunu anlamak da çok zor değildi. Görüldüğü üzere kendi teröristimizi ve kendi hainimizi yetiştirmekte üstümüze yok. Bir kendi otomobilimizi yapamadık!

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz