0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

MEVLİDMİSAFİRİ

İnsanlar dörde ayrılır: Yaşadığı süreden daha fazla uyuyanlar, uyuduğu süreden daha fazla yaşayanlar, ölmüş kimseler ve şehitler. Anlatacağım adam hangi gruba girer bilmiyorum. İsterseniz, hikâye bitince buna siz bir karar verin. Ben burada bir açıklama yaparak sizi herhangi bir etki altında bırakmak istemiyorum çünkü.

Bir zamanlar, B… köyünde yaşayan bir adam vardı. Ben onu, “Mevlidmisafiri” diye adlandıracağım; çünkü işin aslı, o hâlâ yaşıyor(?) ve bu yüzden adının gizli tutulması icap ediyor.

Mevlidmisafiri, Azrail’in mesai yapmadığı ya da rapor aldığı günlerde, midesi bomboş uyurdu. Ancak bir insanın cesetleşmesi Mevlidmisafiri’ne bir hafta boyunca düzenli ve sağlıklı bir biçimde beslenme imkânı sağlıyordu. Çünkü B… köyünde biri öldüğü zaman mevlid yapılır, yas evine bir hafta boyunca komşular tarafından yemek getirilir ve misafirlere ikram edilirdi.

Ceset sayesinde karnı doyan sâdece Mevlidmisafiri değildi tabiî ki. Bir de, cesedi yiyen haşerat taifesi vardı. Onlar da, Mevlidmisafiri ile birlikte, karınlarını sıcak yemeklerle doldurmak için bir ben-i âdemin terk-i diyar etmesini bekleyen kimselerdi.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz