0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Lazutî Kıpçak Hoca İle Eşref Saati

Ula Musliman!
Kurbani çestun, postuni da cameye verunca kenduni Cennetluk mi zanayisun? Yersun muncurlarumi!
Çim çesemeyi, çim aç cezeyi, çimun sobasi yanmayi; bulara bakacasun. Hele “habular çesemeyi” demesunlar deyi çesiyisan hebi tarafa yersun oduni.
Cumaya cittun, Kur’an Kursi içun serciya para verdun. Eeee; dile Cenâb-u Hak’dan ne dilerisan! Camenun, Kuran Kursi’nun sokağina yetum varisa, fakır varisa, talebe varisa kurataramasun o binam.
Sakali kodun, saruğu sardun, tezbiyi da elunden duşurmeyisun. Virt deyisun 333, ziçir deyisun 1444; bi demiyisun çi zekat, bi demiyisun çi infak… Hiç demiyisun “Komşisi açgen tok yatan..” Hiç demiyisun “Haksuzluk karşisina susan..”
Ne deyi Rabb’ul-Âlemîn: “Çesinçes Allah ağdaleti, iyiluği ve yakunindan başliyarak vermağı emreder; azgunluği, çotiluği ve mendeburluği da yasak eder.”
Ula siz ne fuşki yeyisunuz!
Memleçetunuz, Musliman memleçetler ağdaletsuzluktan kırıliyi.. Çotiluktan kan covdeyi coturiyi.. İyuluğun bamina kodunuz. Yedunuz – yutdunuz; bi de egrabayi cozetiyruk deyi Cenâb-u Mevlâ’ya iftira atayisunuz.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz