Lazutî Kıpçak Hoca İle Eşref Saati

Ula Musliman!
Kurbani çestun, postuni da cameye verunca kenduni Cennetluk mi zanayisun? Yersun muncurlarumi!
Çim çesemeyi, çim aç cezeyi, çimun sobasi yanmayi; bulara bakacasun. Hele “habular çesemeyi” demesunlar deyi çesiyisan hebi tarafa yersun oduni.
Cumaya cittun, Kur’an Kursi içun serciya para verdun. Eeee; dile Cenâb-u Hak’dan ne dilerisan! Camenun, Kuran Kursi’nun sokağina yetum varisa, fakır varisa, talebe varisa kurataramasun o binam.
Sakali kodun, saruğu sardun, tezbiyi da elunden duşurmeyisun. Virt deyisun 333, ziçir deyisun 1444; bi demiyisun çi zekat, bi demiyisun çi infak… Hiç demiyisun “Komşisi açgen tok yatan..” Hiç demiyisun “Haksuzluk karşisina susan..”
Ne deyi Rabb’ul-Âlemîn: “Çesinçes Allah ağdaleti, iyiluği ve yakunindan başliyarak vermağı emreder; azgunluği, çotiluği ve mendeburluği da yasak eder.”
Ula siz ne fuşki yeyisunuz!
Memleçetunuz, Musliman memleçetler ağdaletsuzluktan kırıliyi.. Çotiluktan kan covdeyi coturiyi.. İyuluğun bamina kodunuz. Yedunuz – yutdunuz; bi de egrabayi cozetiyruk deyi Cenâb-u Mevlâ’ya iftira atayisunuz.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sepetiniz boş