0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

İrrasyonel Adamın O Kadar da Kıymetli Olmayan Yarım Saati

Adam yıllardır değiştirmediği sigarasından bir nefes daha aldıktan sonra midesinin bulandığını, ağzının kuruduğunu hissetti. “Çaysız sigara içmemeliyim, insanın ağzının içini çamur gibi yapıyor” diye düşündü. Sâhi kaç senedir sigara içiyordu? Bir an düşündü, tahminen on senedir içiyordu. Sigarasına karışılmasından nefret ederdi. Ha bir de çaya attığı iki şekere. Neymiş efendim, sağlıklı değilmiş de, çok para gidiyormuş da… Böyle diyenler aslında sağlığını filan düşünmüyorlardı. Onların gâyesi “lüzumsuzluk” idi. “Lüzumsuzlar” deyip okkalı bir küfür savurduktan sonra, gözleri masanın ortasında çevresine küller saçılmış ağzına kadar dolu kül tablasına ilişti. “Vay arkadaş insan gibi içmiyorum” dedi kendi kendine. Kül tablasını dökmek için hamle yaptığı sırada, kolu yarısı dolu çay bardağına çarptı ve bardak masanın üzerine devrildi. İzlemekten gına gelen, her cümlesi beynimize çivi çakılma hissi veren deterjan reklamlarındaki kadınlar gibi “gitti masa örtüsü” demedi. Hem masa örtüsü beyaz da değildi.

Ninja Kaplumbağa yeşili masa örtüsü pekâlâ bu lekeyi saklayabilirdi. Bir an için “Ninja Kaplumbağalar” ekibinin bir üyesi olmadığına ya da onları tanımadığına şükretti. Hem kanalizasyonda yaşayamazdı hem de farelerden nefret ederdi. Bir fareye asla “usta” diyemezdi. Hadi hepsini geçti, ülkesinde öyle kanalizasyon kanalları yoktu ki. Ayrıca kanalizasyon kanallarındaki kokuya dayanamazdı da. Yaşadığı şehrin muhtelif bölgelerinden gelen, burnuna tekme tokat girişen çöp kokularına tahammül edemezken, asla ve asla o kokuya katlanamazdı. Kendisini bir “Ninja Kaplumbağa” olarak yaratmadığı için Tanrı’ya şükretti. O kokunun içinde, bir de pizza yiyorlardı. Ne kadar pis mideleri vardı. Durup dururken sinirlenmişti. Ninja Kaplumbağalara ana avrat küfretti, siniri geçmeyince de masaya sert bir yumruk attı. “Lânet olası Ninja Kaplumbağalar” dedi.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz