0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Ayarsız Sözlük (Lûgat)

Çocuk: Topraktan fışkıran filizdir. Arıdır. Yeni bir dildir. Emanettir. Hiçbir şeyle kıyas edilmeyecek bir sorumluluktur. Muhtaçtır. Sen değil, ben değil, bizdir çocuk. Kendi gerçekliğine uygun şekil alması haktır onun için, ihtiyaçtır. Çünkü gün gelecek, sen olacaktır çocuk…

Özlemek: Muhatabında kaybolmaktır.

İslâmî Terör: Anlamları taban tabana zıt olan iki kelimenin birleştirilmesiyle oluşan bir tamlama nihayetinde. Uygulamada var olan lâkin dayandığı olguyu anlamamaktan mütevellit zuhur etmiş bir oluşumdur. Türkçesi; bindiğin dalı kesmektir efendim.

Hayat: Bitmemiş senfoninin tamamlanmamış koreografisidir.

Yozgat Sürmelisi: Üveyik gözlü, ay yüzlü, kaşları sürmeli kızın ve “Sıdkınan seviyom vallahi inan” diyen bağrı yanık çobanın türküsü.

Hayatı Sıfırlamak: Var olan hiçbir şey yok olmaz, başka bir şeye dönüşür. Hayat da öyle; ne silinip baştan yazılır ne de sıfırlanır. Buradaki sıfırlama düşüncesi aslında ikna olma katsayınızla, hazım derecenizle ve kabullenme becerinizle alakalıdır. Karl Popper: “Olduğumuz ve yaptığımız her şeyde, bizler bütün geçmişin kalıtçısıyızdır ve kendimizi bundan bağımsız kılmayı ne kadar çok istersek isteyelim, bunu gerçekleştirmemizin hiçbir olanağı yoktur” der. Katılıyorum kendisine.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz