0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Uluslara İlişikçi’nin Ders Notları

Aggression: Bir ulusun, başka bir ulusa ilişmesi esnasında yasal olan yolu bir kenara bırakıp, çirkinleşmesi ve de çirkefleşmesi. Saldırının militarist olanı. Taarruz.

Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi (American Declaration of Independence), 4 Temmuz 1776: Amerika Birleşik Devletleri’nin kurulduğunu dünyaya duyuran ve “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bineceğiz üzerinize, vuracağız kırbacı!” mesajını günümüze ulaştıran belge. On üç koloninin marifeti.

Amerikan İç Savaşı 1861-1865  (American Civil War): Kuzey ve Güney’in “köle kardeş” kavgası. Kuzey’in galibiyeti ile kölelik müessesi ABD’de yasaklanıyor.

Amerikancılık: Amerika QALP ben.

Amfibi Saldırı-Amphibious Attack: Allah ne verdiyse saldırıyoruz arkadaşlar! Sen karadan, sen havadan, ben de denizden!

Anglikanlık-Anglicanizm: İngilizlerin kafa karışıklığının ispatı. Protestanlığın genel ilkelerine tâbi olup Katolikmişçesine ibadet etmek.

Apolitical: Pelinsu.

Aristokrasi-Aristocracy: Akşam yemeğinde portakallı ördek yiyenlerin devlet yönettiği sistem.

Çok Kutuplu Sistem -Multipolar System: Eşit etki, güç ve statüye sahip devletlerin çok sesli korosu.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz