0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

“Soğdurmayun Da Soğmiyayum”

O Musliman kopohtiler!

Haninuz çaldiysa o kıl-i şerifi eyi etmuş. İlçe Muftiluği gazataya seslemuş; sakali geri gôtirun deyi. Ula Allah’un Resulü o kutiyi gôrsaydi kafanuza atardi. Oni çalan kardaşum came cemaatumuzi şirktan kurtarduği içun Allah o hirsuzdan razi olsun.

Remezan gêldi, memleçetun dort bi tarafina şirk panayirlariylan doldi. O kebre kutisi telefuzyonlar pırakmayi ki ağuz dadumuzla ivtar edelum, sağur edelum. Habu oruci niçun tutayruk; yumurtali pideylan lahana sarmasi içun mi? İlâhi dinleyelum, tambur çalalum, ziyafetler verelum, aman ha tabaklari silu supurelum; sunnetdur.

Anderun hamsileri!

Multeci çadirina uşaklari-paçilerilan gûni, ayi kurtarmağa çalişan Muslimanlar komşin deyil mi? Dindaşun aç ve açikta, sen taraviylan ve doaylan kurtacağuni zan. Kamplara koşma da saba-akşam Eyup Sultan’a koş. O boş teneke oğli kodoş! O dinun dumanindan kafayi bulan sarhoş!

Ula hazret-i çemaat!

Yaşar Nuri kardaşuma Rabb’ul-âlemîn’den rağmet diliyurum, bağtiyarluk diliyurum. Beyuk adam idi. Kınayicinun kınamasina aldurmaz, doğri bilduğuni ne Hakk’dan ne halkdan gizlemedan soylerdi. Muslimanluğun akli asas alarak yenidan yapilanmasinda koçbaşi gôrevineydi. Bi tane yazarin deduği gibin çağimizun İmam-i Âzam’iydi. Mevlâ, yolini İslâm’ı ozune dondurecak mu’minlerlan bereketlandursun.

Tirabizon dedum da akluma gêldi o fitbol topi topinizun lolipopi midur? Yatayisinuz maç, kakayisinuz kupa! Furansa’yaki Avruba Kupasi’na dort tane yedunuz, iki tane attunuz bi da pirim-pirim afkuriyisunuz. O milyon liralarla kıçînizi mi siliyisunuz? Afruka’nun mini-minti bi ulkesini doyiracak dolarlar gôzinuzu doyurmayi ha; atayim siza toprak! Siz da bakayisinuz ineğun misirluğa baktuğu gibi, sora dokeyiler oninuza yal. Her agşam hep ayni lahmi gerdeli.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz