0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Kıllanma Kılavuzu

Hayat tarlasına düştün bir kere…
Peki burada gerçekten “güvende misin”?

Facebook, geçtiğimiz ayın ortalarında -bu kadar mühim bir olayı kesin tarih referansı olmadan anımsatarak ‘belleksiz’ durumuna düşmemek için özellikle ekliyorum: 17 Şubat akşamı- Ankara’da gerçekleşen terör eylemi sonrasında adresini bu eylem gerçekleşmeden önce Ankara olarak işaretlemiş veya Ankara’dan yer bildirimi yapmış 3 buçuk milyonu aşkın kullanıcısına sordu:

‘Güvende misin?’

-Eyvallah!

Ama doğrusu ben, bu soruyu eski bir Ankara mukimi ve dâimî bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak nasıl yanıtlayacağımı bilemedim.

‘Evet, güvendeyim’ diyebilirdim; zira alevler içindeki Ankara’ya da yanıp kül olan Güneydoğu’ya da uzak bir yerdeyim.

Ama güvende -dahası huzurlu- olmak için bu yeter mi?

‘Hayır, güvende değilim!’ de diyebilirdim; zira gözümle görüyorum, ulusumu oluşturan etnik ve sosyal unsurlar arasındaki çatlak her geçen gün biraz daha büyüyor.

Ama Türklerle Kürtler arasındaki bu ilişki değişimi, Ali ile Ayşe arasındaki boşanma dâvâsına benzer basit bir hesaplaşmayla bitecek türden bir şey değil ki!

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz