0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Darbe Şerriylan Sîhlaşan Saflarumuz

Ula saflari sıkî tutan çemaat! Size helâl olsun diyirum. Kovermedunuz ki şeytan aranuza girsun. Yekûn iki selâ, bi ezanla tokûldunuz meydanlara. Sıhmadunuz kabunuza.. Karşu kodunuz tanklara, mermilara. Asîl şini 27 kat çemaat sevabi kazandunuz ha biliyimisunuz?

Came cemaati Amarika’daki CİYA destekli Cemaat’i yendi. Darbe darbe olali boyle millet gôrmedi. Ha bu ulke da, bağumsuzluğundan beri boyle gâvurluk gôrmedi. He da; Gâzâ-yı İstiklâl’un Gazi Meclis’uni uçaklarlan vurdiler, kôpride paletlerlan adam çiğnadiler.

Bi da paktum Memet Gôrmez bağa mesaş atmiş: ‘Vatanperver kardaşum, seni halkumuza karşi olan bu beyuk ihanete şiddate başfurmadan karşi komağa davet ediyrum.’ Piraktum elumdeki lazuti, aldum bastoni; Mustafa Kemal’un kağnisi gîbi gîtmağa başladum.

En kağraman ordi bizeydi, oni Amarikan kaputli birileri ele geçurmağa çalışiyidi; Turk milleti işte oni da yendi. Has etti. Zate Furansa’ya sufur çekmişiduk. Hancaka kendumuze gêlduk.

Ammavelâçin çok acili, çok kayipli ve çok sıkîntili oldi. Dede – torin, paçi – uşak, zengîn – fakır, seyyar satici – purofosor; bissürü şeğitler verduk. Allah hepsunden razi olsun! Polisi – askeri, iktidari – muğalelefeti, basini – masini herkes ustune duşeni yapti.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz