0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Beni Dövdüler Abi Dediğinde…

Kep atma töreniyle birlikte: Fight!

“Fight? Daha durun ‘Bismillah’ demedim” diye sızlanma kardeşim. Maalesef Bismillah demeden başlıyordu hayat sağlı sollu vurmaya. Üniversitenin o hareketli, dolu dolu ve asi yıllarından sonra üstelik henüz geçici diplomayla duruyorken hayatın karşısında, “Rektör imzalamadı bile. Geçici diploma bu. Valla bak.” demenin de bir faydası olmayacaktır kardeşim. Dil, din, renk ayırmıyor hayatın sillesi.

Zamanında da bitse bu okul, uzadıkça uzayıp saçın sakalın da ağarsa, göz çevrende kaz ayakları da çıksa yiyeceğin hücum, alacağın defans hep aynı olacak meraklanma. Sen okulun ardından iyi bir tatili hak ettiğini düşünsen de ne fayda? Havuz başında yudumladığın o rengarenk kokteyl burnundan gelecektir unutma. Tüm otel çalışanlarından tur rehberine, bindiğin otobüste kek ve meyve suyu talep ettiğin muavinden otele ulaşmak için el ettiğin dolmuştaki şoföre kadar herkesin sana işsizmişsin gibi baktıkları hissi dinmeyecektir söyleyeyim. Eline, senden akıllı olmasın akıllı telefonunu alıp bütün zamazingo uygulamalardan iş aramaya başladığını görür gibiyim. Tabiî tabiî, dene şansını. O ilgilendiğin ilana yapılan başvuru sayısı orada yazıyor bak. Kimi bilmem kaç bin, kimi bilmem ne bela!

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz