0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Rüşvet Kapıdan Girince İnsaf Bacadan Çıkar

“Pembe Hayâller Durağı” civarında takılan iktisatçı abilerimizin yaptığı bir açıklamaya göre geçen yıl yurttaşlar rüşvet olarak yüz milyar dolar ödemiş. Bu meblağın yarıdan fazlası gemicik sahibi garibanlara, geri kalanı ise ayakkabı boyacılığı yapan parlamenter çocuklarına ve sanayide gobit satan bürokratların kardeşlerine ödenmiş.

Yurttaşlar, gönülsüz olsalar da âdetten olduğu için rüşvet verirler. Gerçi bir kısım yurttaş da bu işe karşıdır. Meselâ Manav Haydar hiç sevmez bu durumu. Bunun için bir dernek kurmuş ve başkanlığını da yürütmüştür icabında. Yurdun çeşitli yerlerine; “Rüşvet Veren Çilek Pembesi Gömlek Giysin”, “Rüşvet Veren İp Atlarken Beşlere Geçemesin” gibi pankartlar yazdırıp, bizzat astırmıştır. Cant Kanunu’nun ruhuna aykırı olduğu için Manav Haydar’ın bu girişimleri sonuçsuz kalmıştır.

Günümüzde birçok insan geçimini bu yoldan temin ettiği, bu yolu kendilerine hak olarak gördüğü bilinmektedir. İşin ilginci rüşvet alan teşekkür etmez, bizzat rüşveti veren teşekkür eder.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz