0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Aklımı Seveyim Ama Hangisini?

Akıl, bir isim değil, eylemdir. Var olmasından ziyade aktive edilmesi gereken bir cevherdir. Akıl; beşeri, insan mertebesine yükselten, onu irade ve vicdanla tamamlayan ruh bileşenidir.

İnsanın müteal bir güce inanma ya da o gücü reddetme, karşılaştığı bir problemi çözebilme ya da problem karşısında aciz kalma, hayata eleştirel bir bakış yöneltebilme yeteneği, perçeminin döküldüğü (varsa saçları) ön beyinde yer alır. Mutlak Kudret; kim evren, tabiat ve insan kitabını kendisinin gözbebeğiyle değil de şeytanın gözbebeğiyle okursa o kişiyi günahkâr perçeminden sürükleyeceğini söylemektedir. O hâlde diyebiliriz ki, hakikate kalbinin ayaklarıyla değil, beyninin ayaklarıyla yürümektir akıl.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz