0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Toplumsal Eleştiri, Şarkılar ve Hassasiyetler

Muse, 2015’te Roma Olimpiyat Stadı’nda konser verirken, vokalist Matthew, “Haydi Papa gibi dans edin!” diye bağırıp, büyük ekrandaki hologramı işaret etti. Biraz sonra içinde Papa’nın da olduğu ve siyasetçilerden oluşan hologramlar arkada dönmeye başladı. Panic Station şarkısının tınıları eşliğinde modern dans yapıyorlardı hologram siyasetçiler. Obama, Putin, Merkel, Berlusconi… çoğu vardı. Eksik olan bir ‘dünya lideri’ benim dikkatimi çekti ama üzerinde durmayacağım.
Bakın konser alanı Roma Olimpiyat Stadı, hologramda dans eden de Papa… Muse bu konserden burnu kanamadan da ayrıldı. Zaten burnu neden kanasındı ki? Konserlerini verip eğlenip gittiler…
Türkiye’de bir konserde Diyanet İşleri Başkanı’nın hologramı benzer bir dansla görülse neler olurdu acaba? N’olacak canım konser verilirdi, şarkılar dinlenirdi başka ne olabilir.

***

Bu yazı aklıma ilk düştüğünde Rammstein, tam on yıl sonra ilk kez yeni şarkılar yapmış ve daha şimdiden efsane yakıştırmasıyla ilgilisinin zihinde yer eden Deutschland’ı Youtube’a salalı bir saat olmuştu. O anda bilgisayar başında olmam bir şanstı. Hemen klibi izledim tabiî.

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz