Ana Sayfa Etiketler Millet

Etiket: millet

Millet-II

Popüler kültür içerisinde etnik unsurların millet çatısı altında olduğunu gösteren en önemli araçlardan biri “mutfak kültürü”dür. Bugün neredeyse bilim düzeyinde değerlendirilen mutfak kültürü, bölgesel anlamda etnik yemeklerin kökenleriyle değil, ortaya çıktığı coğrafyanın hâkim milletinin adıyla anılıyor.

Millet-I

Devlet içine kümelenen bir ihanetin ürünü olan bu cunta girişiminin politik yönlerine girmeden, ekranlardan izlediğim direnişin ruhunu başka bir yazı dizisi ile ele almak istedim. Bu direnişin, bu karşı koyuşun, kendine sahip çıkışın adı ancak “millet”i anlattığımız bir örgü ile olabilir.

“Darbeyle Gönüllerde Yatan Ülkü Silinmez”

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi; bir kâbus gibi başladı fakat Türk milletinin iman dolu göğsüne çarparak akamete uğradı ve iskambilden bir kule gibi çöktü. Bundan sonra bu eşkıyalığın faillerinin yeri tarih mezarlığı olacaktır. Ama Türkiye için o karanlık gece, unutulmamalıdır

Bir İdealistin Not Defterinden

Barajlarda su tutmaya ya da tarlaya tohum ekmeye temmuz da başlanmaz; okumaya da kırkında... Her şeyin bir vakti, zamanı vardır. Suyun bol olduğu mevsim bahardır. Tıpkı insanın gençliği gibi. Otuzunda okumaya başlarsan, ancak bilgili olursun, âllâme değil. Kültür, medeniyet, şahsiyet ve tecrübe birikimdir. Millet olmakta adam olmak gibidir; acıyla, sevinçle, dostla, düşmanla, akılla, aşkla yoğrularak olunur.

BAĞLI KALIN

16,830BeğenenlerBeğen
5,047TakipçilerTakip Et
8,187TakipçilerTakip Et
55AbonelerAbone

POPÜLER

SON SAYILAR

Temmuz 2018 Sayı:29

Mayıs 2018 Sayı:27

Sepetiniz boş