0,00 TRY

Sepetinizde ürün yok!

Koşun! Son Tren De Kaçmak Üzere

Gecenin zifiri karanlığına yıldızlar saç küçüğüm. Hem helâlinden olsun hem çocukluğumuzun bayram şekerleri gibi buram buram saadet koksun. Bayramlarda köşe bucak kaçan insanları gördün mü? Onlara da bir koşu uğrayıver. Bakışın davetkâr, nefesin gayretkâr olsun. Bakma sen yıldızların gözyaşlarına; gülüşünle bütün dünya neşe ile dolsun.

Mukayese etmek değil emelim. Kimseyi hor görmek ne haddime! Ellerim… Ellerimden öp ki gözlerinden öpeyim. Emek emek toprak kokan ellerim, kimine göre beyhude yorulmuş kimine göre aziz bir ömrün hizmetkârı… Dönüp geriye baktığımda bir de ne göreyim! Bayramların gözü yaşlı; analar, secde etmiş aydınlık yarınlar için. Analar… Biçare kalmış, asude günlerin çocukları. Muhatap bulamamak ne acı küçüğüm. Dönüp geriye baktığımda bir de ne göreyim! Bayramlar, alıp başını gitmiş. Oy, ben öleyim!

[vc_cta h2=”Yazının devamı Ayarsız dergisinde” style=”3d” add_button=”right” btn_title=”Abonelik Formu” btn_style=”3d” btn_shape=”square” btn_color=”danger” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fayarsiz.net%2Fabonelik-formu%2F|||”]Ayarsız dergisini kitapçılardan edinebilir veya Abonelik formunu doldurarak adresinize getirtebilirsiniz.[/vc_cta]
spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz