Ana Sayfa Etiketler Turan

Etiket: Turan

İngiltere Ve Turan

Ramazan ayı bitmek üzereydi ki Mustafa Abi’nin sürpriz yapacağı tuttu ve kahvehanedeki klimayı tamir ettirdi! Öyle olunca Euro 2016’ın kalan maçlarını içeride seyrettik. Gerçi klima çok verimli çalışmıyordu ama hiç değilse müşterileri dışarısının neminden koruyordu. Turnuva boyunca doğal olarak Millî Takımımızı desteklesek de erken havlu atmamız maçlara olan ilgiyi azaltır gibi oldu.

Panturanizm’den Pantürkizm’e Türk Turancılığı

Türk bilim tarihçisi İhsan Fazlıoğlu, mensup olduğumuz kültürün nasıl bir nazarî düşünce tecrübesi yaşadığı, bu kültüre mensup insanların ne düşündüğü, nasıl düşündüğü ve niçin düşündüğü sorularına yanıt aradığı “Kayıp Halka” isimli eserinde, kendine has üslûbuyla; “Herhangi bir konuda bir seyir defterinin düzenlenebilmesi için yolun mahiyeti, yolcunun hüviyeti ve yükün muhtevasının açıklığa kavuşturulması” gerektiğini ifâde eder

Bâbıâli Yokuşunun Mâruf İttihadçısı Erol Cihangir

Burası bâzen İstanbul Dağıtım oluyor, bâzen Büyük Milas Han’da küçük bir ofis, bâzen de Türk Ocağı çayhânesi veya belediyenin Binbirdirek’teki çay bahçesi… Her zaman olmasa da masada “великой победы” adlı bir sigara var.

BAĞLI KALIN

16,849BeğenenlerBeğen
5,051TakipçilerTakip Et
8,191TakipçilerTakip Et
55AbonelerAbone

POPÜLER

SON SAYILAR

Temmuz 2018 Sayı:29

Mayıs 2018 Sayı:27

Sepetiniz boş